BLOG

on
filtry_paliwa 

Yakıt filtresi; pas, metal talaşı, toz ve diğer katı parçacıklar gibi yakıttaki kiri hapseder. Yakıt filtrasyonu yeterli değilse, şunlar meydana gelebilir:

  • motor gücünde önemli düşüş,
  • yakıt beslemesinde bozukluk veya kesintili besleme,
  • yakıt sistem parçalarının hasar görmesi.

              POWERMAX YAKIT FİLTRELERİNİ DİĞER FİLTRELERDEN 

                            AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

 

f_pa_1

Hassas ve güvenilir filtrasyon

POWERMAX yakıt filtreleri kum tanelerinin boyutundan onarca kere daha küçük boyuttaki kirleri çok etkili bir şekilde hapseder. POWERMAX filtrelerinin yüksek kalitesi, yetkinliğimiz ve yenilikçi üretim standartlarımızdan kaynaklanmaktadır.

f_pa_2

Son teknoloji enjeksiyon sistemlerini koruma

Dizel motorlarda kullanılan enjeksiyon sistemleri; son derece etkili su filtrasyon ve ayırma özeliklerini gerektirir. POWERMAX; son teknoloji enjeksiyon sistemleri uyguladığı araçlar için geniş yakıt filtre yelpazesi sunar. Bu filtreler; çok aşamalı su ayırma özelliği gibi ileri teknoloji çözümleri sayesinde en yüksek standartları karşılar.

f_pa_3

Motor gereksinimlerine uygun filtre malzemeleri

POWERMAX yakıt filtrelerinde motor veya araç üreticisi tarafından belirtilmiş gereksinimlere uygun, son derece etkili filtre malzemeleri kullanılır.Kullandığımız filtre malzemelerinin etkinliğini ve özelliklerini; yılda yaklaşık 4000’den fazla test gerçekleştirdiğimiz modern laboratuvarımızda test ediyoruz.

on
filtry_oleju

Yağ Filtresi; motor yanma odasından geçen ve birbirine değen motor parçalarının aşınma süreci sırasında oluşan,
yağa karışan yabancı maddeleri yakalar.
Filtre kullanılmazsa kirlenmiş yağ, hareket eden parçaların daha hızlı aşınmasına sebep olup,
doğrudan motorun zarar görme riskini arttırabilir.

 

                 POWERMAX YAĞ FİLTRELERİNİ DİĞER FİLTRELERDEN 

                            AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

f_ol_1

En yüksek kalite malzemeler

Kullandığımız malzemeler laboratuvar ortamında kontrol edilir. Bu şekilde hem filtre malzemesi, hem de valf, yay, muhafaza gibi diğer filtre parçaları, en zorlu kullanım koşullarında bile beklenen gereksinimleri karşılar.

 

f_ol_2

Sızdırmazlık özelliği

Yağ filtreleri; üretim sırasında sızdırmazlık testlerine tabi tutulur. Testler; son teknoloji, otomatikleştirilmiş ölçüm makineleri kullanılarak yapılır. POWERMAX Yağ Filtresini satın alırken yağ sızdırmazlık özelliğine sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

f_ol_3

Gereksinimlere uygun hassas valfler

Valfli spin-on yağ filtrelerinde kullanılan valflerin yapısı ve özellikleri; motor veya araç üreticisi tarafından belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır. POWERMAX Yağ Filtrelerinde kullanılan valfler; özel gereksinimleri dikkate alarak tasarlanır. Bu şekilde filtre; yağ sistemindeki görevini daima yerine getirir.

f_ol_4

Modern plastik malzeme

Filtrede metal parçaların plastik parçalar ile değişmesi; filtrasyon endüstrisinde yaygın bir trenddir. Bu şekilde filtre daha kolay bir şekilde atık olarak değerlendirilebilir ve ağırlığı daha az olur. Ayrıca şunu vurgulamak gerekir ki kullandığımız plastik malzemeler detaylı laboratuvar testlerine tabi tutulur. Bu şekilde malzeme kalitesi her zaman belirtilen gereksinimleri karşılar. 

on
filtry_kabinowe

Kabin filtresi; yolcu kabininde yolcuların ve sürücünün Soluduğu havayı temizler. Kirli hava, hem sağlığımızı hem de sürüş esnasındaki konsantrasyonumuzu önemli ölçüde etkilediğinden dolayı, kabin filtresi son derece önemlidir. Kirli hava çok ciddi bir tehdittir. Avrupa Çevre Ajansı’nın resmi verilerine göre:

  • Avrupa’da her sene sadece kirli hava nedeniyle, 460 000 kişi erkenden ölmektedir.
  • Aşırı kirli hava sorunu, Avrupa’daki tüm kentsel alanların nüfusunun % 80’ini etkiler.

 

              POWERMAX KABİN FİLTRELERİNİ DİĞER FİLTRELERDEN
                           AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

 

f_ka_1

Etkili filtre malzemeleri

POWERMAX kabin filtrelerinde, elektrostatik özelliklere sahip olan yüksek kaliteli filtrasyon malzemesi kullanıyoruz; böylece filtrelerimiz zararlı kirletici maddelerin (insan saçının çapından onlarca kez daha küçük olan) mikroskobik partiküllerini bile tutabiliyor.

 

f_ka_2

Yenilikçi anti-bakteriyel koruma

Tüm POWERMAX kabin filtrelerinde temizlenen havadan çok etkili bir şekilde sağlığımıza zararlı mikropları ve alerjenleri ortadan kaldıran antibakteriyel sistem kullanılır. Söz konusu sistem; kokusuz, toksik olmayan ve insan gözü için görünmez filtre malzemesine kaplama uygulamaya dayalıdır.

f_ka_3

f_ka_4

Uygun miktarda kullanılan aktif karbon

Aktif karbon içeren kabin filtreleri; katı partiküller dışında gaz ve kötü kokuları yakalar. Filtrede kullanılan karbon miktarı; havanın zararlı ve uçucu organik bileşenlerden uzun ve etkili bir şekilde arınmasını sağlayacak oranda seçilir.

 

on
filtry_powietrza 
 

HAVA FİLTRELERİ

Hava filtreleri sayesinde motorun emdiği hava kirlerden arındırılır ve bu şekilde motorun gücü ve tork değeri korunur, ayrıca yakıt tüketimi daha düşük olur.

Bu filtre kullanılmazsa, polen ve toz ile kirlenmiş hava doğrudan motor yanma odasına sızabilir. Motor içindeki kirler; zımpara etkisini gösterip piston segmanlarının, karterlerin ve silindirlerin aşınmasına sebep olur.

              POWERMAX HAVA FİLTRELERİNİ DİĞER FİLTRELERDEN
                               AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

f_po_1

Alev almaya karşı dayanıklı filtre malzemesi

Tüm POWERMAX hava filtrelerinde; F1 veya S1 tutuşma sınıflarına uyularak tutuşmayı önleyen (alev kendinden söner) ve sigara izmariti hava besleme sistemi tarafından emildiğinde, yolcuları olası araç yangınından koruyan filtre malzemeleri kullanılır.

f_po_2

Dayanıklı ve yüksek sızdırmazlık özellikli filtre contaları

Filtre contalarının üretiminde aşırı yüksek sıcaklıklarda esneklik ve mukavemeti yüksek olan özel poliüretan karışım kullanılır. Contaların benzersiz özellikleri sayesinde POWERMAX Hava Filtreleri en zor kullanım koşullarında bile gövdede yüksek sızdırmazlık özelliğini korur.

f_po_3

Son teknoloji filtre malzemeleri

POWERMAX hava filtrelerinde selüloz veya sentetik elyaftan üretilen, son teknoloji filtre malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler sayesinde sadece birkaç mikron ölçeğindeki parçacıkların %99,9 oranında filtrasyon verimliliği sağlanır.

f_po_4

Kabartmalar ile sabitlenen piliseler

POWERMAX Hava Filtrelerinin piliseleri özel olarak yapılmış kabartmalar ile sabitlenir; bu şekilde yan yana olan piliseler birbirine yapışmaz. Eşit bir şekilde dağılmış piliseler sayesinde filtrasyon süreci, filtre malzemesinin tüm yüzeyi ile gerçekleşir. Bu şekilde motor gücü en verimli şekilde kullanılır.